Baby Shower vs. Gender Reveal: Oslavy před narozením miminka

 
 
 
Baby Shower vs. Gender Reveal: Oslavy před narozením miminka - slide 1
 
 
 
 

Baby Shower vs. Gender Reveal: Oslavy před narozením miminka

Baby Shower vs. Gender Reveal: Oslavy před narozením miminka

Ne nadarmo se říká, že očekávání miminka je jedním z nejkrásnějších období v životě. Příprava na rodičovství a příjemné vzrušení z blízkého příchodu nového člena rodiny jsou již samo o sobě skvělými důvody na oslavu. A i díky tomu jsou předporodní párty jako baby shower a gender reveal tak populární v zahraničí a stávají se trendem i u nás. Víte však, jaký je mezi nimi rozdíl?


Maminkovská párty Baby Shower

Technicky vzato, baby shower je tradičnější oslava. Většinou ji neorganizuje přímo budoucí maminka, ale některá z jejích kamarádek nebo blízké rodiny. Pozvaných hostů bývá o něco více než při gender reveal párty a takové oslavy se účastní nejčastěji pouze ženy. 

Koná se kolem počátku třetího trimestru a podstatou je oslavit brzký příchod miminka do rodiny a zahrnout ho dárky. Pohlaví dítěte je v tomto období většinou již dobře známé (pokud se samotní rodiče nerozhodli počkat až do porodu). A i výzdobu organizátorka ladí do barev, které naznačují či do rodiny přibude chlapeček nebo holčička.

 
Zdroj: PartyDeco
 

Odhalení pohlaví miminka Gender Reveal

Naopak gender reveal párty je trendem jen posledních let. Pro mnohé je to šance ukázat svou kreativitu a zpestřit si čekání na narození dítěte na svět. Organizují ji přímo budoucí rodiče za účelem odhalení pohlaví miminka. Někdy je to překvapení i pro samotné rodiče a novinku se dozví až na párty spolu s ostatními

Opět je součástí bohatá výzdoba, kterou ladí do kombinace růžové a modré na zdůraznění významu celé oslavy a zlatým hřebem bývá samotné odhalení pohlaví nového člena rodiny.

Fantazii se meze nekladou a kromě již klasické dorty s růžovou či modrou náplní si rodiče volí nápadité odhalení pomocí barevných konfet ve velkém černém balónku nebo tubě, kdy zúčastnění až do momentu vystřelení zůstávají v nevědomosti.

Více nápadů na odhalení tajemství pohlaví najdete v našem dalším článku.
 

 
Zdroj: PartyDeco